Про виробника
ПАО «ЗАПОРІЗЬКИЙ АВТОМОБІЛЬНИЙ ЗАВОД»
Запорізький автомобілебудівний завод — єдине в Україні підприємство, що має повний цикл виробництва легкових автомобілів, який включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. Підприємство входить до групи компаній «УкрАВТО». Запорізький автозавод – сучасне підприємство, яке динамічно розвивається і постійно удосконалює вироблювану продукцію. Виробничі потужності підприємства складають 150 тисяч автомобілів за рік.
Високий технологічний рівень організації виробництва став основою для плідної співпраці ЗАТ «ЗАЗ» з лідерами світового автомобілебудування: AdamOpel, Daimler AG, GM DAT, ВАЗ, ТАТА, Сhery, КІА.
Методом повномасштабного виробництва ЗАЗ випускає автомобілі Lanos/Sens/Сhanceв кузовах седан, хетчбек, фургон; автомобілі Forza в кузовах седан, хетчбек; автомобілі Vida в кузовах седан і хетчбек; автобуси А07 і А10 та вантажні автомобілі на базі шасі ТАТА. Запорізький автозавод експортує автомобілі таавтокомпоненти до країн СНД і дальнього зарубіжжя.
Динаміка розвитку автозаводу, пріоритетами якого є постійне прагнення удосконалювати власну продукцію, робота над втіленням нових ідей у життя і розширення модельного ряду автомобілів, свідчить про прогрес створення вітчизняного автомобіля.
СИСТЕМА І ПОЛІТИКА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ
Політика якості підприємства спрямована на задоволення вимог і очікувань споживачів, вдосконалення системи менеджменту якості. Виробництво відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000 і вимогам, висунутим партнерами ПАТ «ЗАЗ»:
- забезпечує випуск високоякісної продукції та постійне її вдосконалення;
- збільшує ступінь задоволеності споживачів;
- визначає функції, повноваження і відповідальність всього персоналу, покращує взаємодію і взаєморозуміння персоналу;
- підвищує результативність прийнятих рішень;
- постійно вдосконалює процеси проектування, виробництва, контролю та управління;
- підвищує результативність функціонування підприємства в цілому за рахунок пріоритету методів запобігання над методами усунення недоліків;
- збільшує конкурентоспроможність підприємства.
ЗВАРЮВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
Автоматизація виробництва, практично повністю виключила людський ресурс, особливо на етапі зварювання кузова, поліпшила швидкість і якість вироблених операцій. Зварювання кузовів ведеться на лініях, які оснащені унікальним, що не має аналогів в Україні, обладнанням. Операції проводяться робототехнологічними комплексами. Максимальна механізація і автоматизація зварювального виробництва дозволяє при невеликих трудовитратах не тільки забезпечувати якість згідно найжорсткішим вимогам, але і контролювати його сучасними засобами діагностики.
До складу зварювального виробництва входять гнучкі автоматичні лінії «FANUC», «СОМАU», «КUKA», системи управління «Texas-500», «Alen-Bredley», «Simatik-110».
Рівень якості зварених кузовів визначається в лабораторії геометрії кузова із застосуванням сучасного обладнання, що відповідає світовим стандартам. Координатно-вимірювальна машина PRO Compact, встановлена в лабораторії, - багатопрофільна, виконує вимірювальні функції, сканує поверхні і за допомогою програмного забезпечення перетворює їх у поверхні тривимірного зображення. Якість зварних з'єднань контролюється руйнуючим і неруйнівним методом. Якість лицьової поверхні і відповідність зазорів навісних вузлів контролюється на 100% кузовів, що виготовляються.
Продуктивність становить 22 вузла на годину.
ФАРБУВАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
Процес фарбування має дві складові: забарвлення кузова і фарбування пластмасових деталей.
До подачі деталей у камерах забарвлення проводиться знежирення, промивання, обдув та сушка в агрегаті підготовки поверхні. Після газополум'яної обробки і обдування іонізованим повітрям деталі надходять у камери ґрунтування і фарбування. Всі процеси здійснюються з використанням роботів.
Підготовка поверхні кузова на стадії знежирення і фосфатування виконується методом занурення в катафорезну ванну і розбризкування із застосуванням складу фосфатування та катодного електрофорезу. Використання матеріалів забарвлень виробництва фірм BASF і KCC і сучасна технологія забарвлення надають гарантію проти наскрізної корозії кузова на 5 років.
За етапом нанесення герметиків слідує трицикл забарвлення. Головка розпилювача кожного робота «SAMES» обертається зі швидкістю 30 тисяч обертів на хвилину, забарвлення одного кузова займає 1 хвилину 25 секунд.
На лініях передбачена можливість використання емалей типу «пастель» та «металік». У цеху фарбування встановлено дев'ять сучасних роботів, п'ять з них призначені для нанесення фарби, чотири - лаку. Можливості цеху фарбування - конвеєр зі швидкістю 3,75 м / хв, де кузова забарвлюються в 12 кольорів: 8 - металік, 4 - пастель.
Нове роботизоване обладнання легко піддається перепрограмуванню, виконуючи забарвлення швидко і якісно. У виробництві діють дві автоматичні лінії загальною довжиною вантажного конвеєра 4 100 м.
Фарбувальні конвеєри забезпечують потужність 32 кузова на годину.
МОТОРНЕ ВИРОБНИЦТВО
Мелітопольський моторний завод входить до складу ПАТ «ЗАЗ» і веде свою історію з 1908 р., коли І. Заферман заснував завод з виробництва нафтових двигунів.
Історія підприємства нерозривно пов'язана зі спеціалізацією на випуску силових агрегатів і постійним розвитком. Саме в Мелітополі були виготовлені перші двигуни до легендарного автомобіля «Запорожець». Автомобілі Запорізького автозаводу «Таврія», «Славута» та «Sens» також оснащуються мелітопольськими двигунами.
Мелітопольський моторний став першим заводом в Україні, який розробив конструкцію двигуна із системою розгорнутого впорскування палива й електронною системою управління двигуном (МеМЗ-307 потужністю 70 к.с.).
У 2004 році заводу вручено Сертифікат відповідності системи менеджменту якості Міжнародному стандарту ISO 9001:2000, виданий транснаціональним Міжнародним технічним товариством БЮРО ВЕРІТАС.
Незважаючи на те, що основним замовником Мелітопольського заводу залишається Запорізький автозавод, частина продукції (запасні частини) відправляються і на експорт. Сьогодні на підприємстві працюють більше трьох тисяч чоловік. Його роботу забезпечують 256 постачальників (в Україні - 203, у Росії - 45, далеке зарубіжжя - 8). Крім виробництва двигунів МеМЗ випускає нові види продукції: напівпричіп-автовоз, евакуатор, вантажна платформа, автофургон на базі ТАТА.
Мелітопольський моторний завод виробляє силові агрегати, що відповідають стандарту Євро - 2: двигуни об'ємом до 1,4 л і трансмісії.
СКЛАДАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО
У виробництві використовується принцип потокових ліній із використанням системи підвісних і підлогових тротуарних конвеєрів. Складання, наприклад, автомобілів «Ланос», проводиться одночасно темпом 32 автомобілі на годину. Кожні дві хвилини протягом 8 годин тут сходить з конвеєра готовий автомобіль, а це - 240 авто за зміну.
Нова конвеєрна лінія і устаткування, що використовується для зборки, є універсальними, що дозволяє легко адаптувати цех під зборку нових моделей автомобілів.
Запорізький автозавод виробляє методом повномасштабного виробництва 5 моделей легкових автомобілів під брендом ЗАЗ. Частина комплектуючих - силові агрегати, арматура, сидіння, пластмасові вироби - виробляються на підприємстві. Решту забезпечують підприємства-постачальники, більше 80% яких локалізовано в Україні.
ВИПРОБУВАННЯ
Параметри автомобіля перевіряються на встановлених в складальному цеху стендах обкатки, випробувань гальм, регулювання кутів установки керованих коліс і регулювання світла фар.
По завершенні стендових випробувань автомобіль прямує на шляхові випробування. Трек складений з різних типів покриттів – «Лежачий поліцейський», пластин для перевірки асиметричних навантажень, канатів для перевірки симетричних навантажень, різноманітних видів дорожнього покриття. Експерти-випробувачі перевіряють автомобіль на відповідність вимогам з шуму, вібрації та жорсткості, проводять додатковий візуальний огляд усіх вузлів і агрегатів тестованого автомобіля на естакаді для підйому/спуску.
Кожний авто проходить кінцеву обробку, яка включає наступні етапи:
- миття після шляхової обкатки;
- інспекційний контроль на герметичність;
- виключення дефектів, якщо вони виявлені після шляхової обкатки;
- контроль лицевих поверхонь;
- установлення додаткових опцій.
ЛОГІСТИКА
Після проведених випробувань і остаточної обробки сформована партія автомобілів переміщається на склад готової продукції, у відділ логістики автомобілів. Модернізована система логістики на ЗАЗі постійно розвивається, забезпечуючи оперативність, ефективність і якість комплексу робіт, пов'язаних як зі своєчасною доставкою комплектуючих виробів на заводські конвеєри, так і з оперативною доставкою готового автомобіля в мережу продажу під замовлення його майбутнього власника. Центр логістики (площа 12 тис. кв.м), розташований на території заводу, дозволяє в безперервному режимі одержувати сотні тисяч вантажів, необхідних для виробництва, ефективно їх обробляти й оперативно доставляти до місця призначення на виробництво. Сьогодні в систему логістики також включені дві секції для накопичення і відвантаження готової продукції загальною площею 51 289 кв.м, де можуть знаходитися понад 1300 нових автомобілів, які щодня готові до відправлення в різні куточки України.
ПАТ «ЗАЗ» активно реалізовує експортну політику, закріплюючи досягнуті позиції на експортних ринках і розвиваючи нові напрямки. Підприємство здійснює експорт автомобілів, машинокомплектів і комплектуючих в Росію, Казахстан, Азербайджан, Грузію, Вірменію, Білорусь, Сирію, Йорданію, Ірак, Єгипет.
Літні знижки на ЗАЗ Vida! 31 липня 2017
Ціни на флагманську модель лінійки ЗАЗ знижені до 11%, що дозволить заощадити до 28 тис. грн бюджету при придбанні ав...
Автомобіль ЗАЗ-966 святкує п'ятдесятиріччя 6 березня 2017
Виробництво автомобіля почалося в 1967 г. і тривало до 1972 року. Поряд з базовими модифікаціями автомобілів &la...
ЗАЗимуємо разом!!! 21 листопада 2016
Фінальний розпродаж автомобілів ZAZ!